T495C476K010ZTE300
Categories Tantalum Capacitors
Part Number: T495C476K010ZTE300
Manufacturer: KEMET
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: T495C476K010ZTE300 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Remark: Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth: 3.2 mm
Width: 3.2004 mm
Length: 6 mm
Polarity: Polar
Tolerance: 10 %
Capacitance: 47 µF
Life (Hours): 2000 hours
Case Code (Metric): 6032
Case Code (Imperial): 2312
Max Operating Temperature: 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance): 300 mΩ
Products Category: Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty: 548 In Stock
Applications: Wireless infrastructure Lighting Enterprise projectors
Mount: Surface Mount
Height: 2.5 mm
Features: General Purpose
Packaging: Tape & Reel
Resistance: 300 mΩ
Case/Package: Molded
Voltage Rating: 10 V
Dissipation Factor: 6 %
Height - Seated (Max): 2.794 mm
Min Operating Temperature: -55 °C
Model Number: T495C476K010ZTE300
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.