MRFE6S9125NR1
MRFE6S9125NR1
Categories RF MOSFET Transistors
Transistor Polarity :: N-Channel
Technology :: Si
Product Category :: RF MOSFET Transistors
Mounting Style :: SMD/SMT
Gain :: 19 dB, 20 dB, 20.2 dB
Output Power :: 27 W
Package / Case :: TO-270 WB EP
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage :: - 0.5 V, 66 V
Manufacturer :: Freescale / NXP
Description: RF MOSFET Transistors HV6E 125W
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.