2000 Amp Automatic Changeover Switch RDS2-2000A Compact Structure Small Size
Categories Automatic Changeover Switch
Brand Name: RADIN
Model Number: RDS2
Certification: CE
Place of Origin: CHINA
MOQ: 10PCS
Price: Negotiatable
Supply Ability: 5000PCS/MONTH
Delivery Time: 10 work days
Packaging Details: 1PC/Carton
Rated Current: 2000A - 3200A
Frequency: 50/60HZ
COLOR: White
Voltage: ODM Available
Product Name: Automatic Changeover Switch
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Automatic Changeover Switch 2000 Amp Automatic Transfer Switch, (RDS2-2000A)
About ATS
RDS2 series Auto changeover switch mainly used for distribution or electromotor network under 50Hz, rated voltage 380V, rated DC voltage 220V, and rated current 16A to 3200A, change over between main power and backup power, mutual work as backup power system and city power and Generator power. At the same time, it can act as disconnector for the un-frequency ON and OFF circuit or lines.