XCL101A321BR-G
Categories Torex Semiconductor
Output Current :: 100 mA
Product Category :: Switching Voltage Regulators
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Input Voltage MAX :: 5.5 V
Package / Case :: CL-2025-8
Maximum Operating Temperature :: + 85 C
Output Voltage :: 3.2 V
Packaging :: Reel
Series :: XCL101
Input Voltage MIN :: 900 mV
Switching Frequency :: 1.2 MHz
Number of Outputs :: 1 Output
Topology :: Boost
Manufacturer :: Torex Semiconductor
Description: Switching Voltage Regulators
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.