L18P015S12
Categories Industrial Current Sensors
Response Time :: 5µs
Product Category :: Industrial Current Sensors
Output :: Ratiometric, Voltage
Voltage - Supply :: 12V
Mounting Type :: Through Hole
Linearity :: ±1%
Manufacturer :: Tamura
Minimum Quantity :: 600
Operating Temperature :: -30°C ~ 80°C
Current - Sensing :: 15A
Accuracy :: -
Sensitivity :: -
For Measuring :: AC/DC
Current - Supply (Max) :: 15mA
Sensor Type :: Hall Effect, Open Loop
Part Status :: Active
Packaging :: Bulk
Number of Channels :: 1
Frequency :: DC ~ 100kHz